logo  
 
 
улыбки

Физиотерапия в стоматологии


Ще в далеку давнину для лікування різного роду захворювань використовували природні фізичні фактори (водолікування, теплолікування, масаж та ін.).

Фізичні методи в медицині для лікування стали застосовуватися близько ста років тому. Основою для цього послужив розвиток наук - фізики, біології, фізіології та ін.

Фізіотерапія - це самостійна наука, яка займається вивченням дії різних фізичних факторів на організм людини в процесі лікування та для профілактики різних захворювань.

Фізіотерапевтична стоматологія - це одна із гілок сучасної стоматології, яка використовує різні фізіотерапевтичні методи з профілактичною, лікувальною та контрольно - діагностичною ціллю.

Слід відмітити, що фізіотерапевтичним методам властиві ряд особливостей:

  • безболістніть і комфорт для пацієнта;
  • простота проведення методик;
  • достаньо висока ефективність;
  • можливість застосування в складних випадках (коли доступ до вогнища запалення складний навіть хірургічним шляхом);
  • стійкий лікувальний ефект;
  • доволі часте спасіння зуба, який приречений на видалення.

Фізичні методи лікування крім місцевої дії на патологічний процес, нормалізовують обмінні процеси та покращують загоєння ран слизової оболонки порожнини рота.

На протязі багатьох років існувала думка, що фізичні фактори в стоматології повинні застосовуватись в стадії "доліковування", або в тих випадках коли хвороба набуває хронічний або рецедивуючий перебіг. Але це далеко не так.

Комплексне застосування фізіотерапії в поєднанні із іншими методами лікування дозволяє впливати на різні сторони патогенетичних механізмів розвитку хвороби.

Тепер, все частіше фізіотерапія використовується на ранніх та гострих стадіях розвитку захворювання стоматологічного профілю, виступаючи складовою частиною процедури лікування, а подекуди самостійною програмою лікування, приносячи при цьому значимі результати.

НаверхНаверх

Специалист

Февраль
Пн   4 11 18 25
Вт   5 12 19 26
Ср   6 13 20 27
Чт   7 14 21 28
Пт 1 8 15 22  
Сб 2 9 16 23  
Вс 3 10 17 24  
информер времени
Нам 55 лет